آموزش تاریخ معماری معاصر و جهان با نگاه طراحی معماری (فصل دوم)

آموزش تاریخ معماری معاصر و جهان با نگاه طراحی معماری (فصل دوم)

چکیده :

این پکیچ: آموزش تاریخ معماری معاصر و جهان با نگاه طراحی معماری(فصل دوم)

تهیه کننده: به قلم تحلیل ویدیویی مهندس احسان اسکندری

محتویات پکیج: کتاب-3 عدد DVD و 100 صفحه جزوه با عکسهای رنگی

برای خرید این محصول از قسمت پایین صفحه, خرید نسخه پستی را بزنید.برای اولین بار تمام مکاتب معماری و آثار معماری معماران بزرگ هر مکتب با نگاه طراحی معماری توسط تیم معماری احسان اسکندری به صورت کاملا ویدیویی  ترجمه، تحلیل و بررسی شده است. استفاده از تمام منابع ترجمه شده و منابع اصلی هر مکتب و هر اثر فاخر معماری قدرت تحلیل این پکیج ویدیو آموزشی را دو چندان کرده است که مفتخر به دریافت تاییدیه تمامی مدیر گروهها و اساتید بنام معماری دانشگاههای سراسری و آزاد شده است.


من احسـان اسـکندری مفتخر به خـلق پکیچ ویدیویی گام آخر طراح شدن پس ازسالها بررسی در میان هزاران دانشـجو و فارغ التحصیل و حتی کارمندان وکسانی که به نوعی دارای مدرکی درزمینه معماری هستند، دغدغه اصلی را در عدم دانش کافی این عزیزان از تاریخ معمــاری و عدم تسلط بر آثار معـماری خلق شده می دیدم که این عامل باعث عدم موفقیت و عدم اعتماد بنفس لازم برای حضور در مقاطع بالاتر و از همه مهمتر حضور در بازار معماری بود. از این رو تصمیم به خلق این پکیج ویدیویی گرفتیــم تا این نیاز دوستان را بر طرف کرده و آنها را با تـمام مـکاتب، معماران و آثار هنری معماران بزرگ آشنا کنیم و با تحلیل این آثار گامی بزرگ برای طراح شدن معماران زیادی را برداریم و خدا را بینهایت شاکرم که در این مسیر مرا در پناه خود حفظ و یاری نمود و موجـبات تولید این پکیج را آماده نمود .


 

فصل دوم پکیج ویدیو آموزشی تاریخ معماری معاصر و جهان با نگاه طراحی معماری :

( رومانتیسم گرایی (آوانگاردها) ، هنرها و پیشه ها ، هنرنو، آرت دکو ، اکسپرسیونیسم و فوتوریسم )

تحلیل 300 دقیقه ای , 23 جلسه در 17 بخش.

قسمت اول : تدریس ویدیویی مکتب رومانتیسم گرایی است ، تمام تئوری ها ، اندیشه ها و مقایسه با دیدگاههای التقاطی گرایی آن دوران از ویژگی های مهم تحلیل این قــسمت است جایی که برای درک بهتر این مکتــب را در تمام شاخه های هنر بررسی کردیم جایی که با آمدن رمان هملت و رومئو ژولیت دیگر بر عکس داستان های کلاسیک داستانها پایان خوشی نداشتند، در ادبیات خواهیم دید که گوته تمام مبانی نظری مسیحیت را با توجیح خودکشی ورتر جوان در داستانش، تضادی آشکارا می آفرینند و با رمان ها بینوایان و گوژ پشت نتردام توسط ویکتور هوگو رومانتیسم گرایی در ادبیات به اوج خود می رسد . نتیجه گیری از رومانتیسم گرایی و چرایی گرایش معماران این مکتب به نئوگوتیک را بررسی می کنیم .

قسمت دوم : تحلیل ویدیویی مکتب هنرها و پیشه ها و تحلیل خانه سرخ ویلیام موریس با توجه به اندیشه های جان راسکین و پیوگین است . درخانه قرمز پلان، روابط فضایی(که در منابع موجود به اشتباه نام گذاری شده بود ) و طراحی نمای الهام گرفته از معماری روستایی و بومی با نگاه گوتیک را تدریس کرده ایم .  رهایی از پلان از پیش طراحی شده کلاسیک گراها و تبعیت فرم از عملکرد و کارایی روابط داخلی از ویژگیهای مکتب هنرها و پیشه ها به تفصیل در تحلیل اثر خانه سرخ بحث خواهد شد.

قسمت سوم : به تحلیل ویدیویی مکتب هنر نو ( از تفکر تا اصول معماری ) و اثر خانه سبز سلطتنتی لایکن در شمال بروکسل به طراحی و اجرای  آلفوس بالات استاد ویکتور اورتا که در منابع ترجمه شده هرگز از منبع الهام اصلی ویکتور اورتا و این اثر معماری صحبتی نشده است پرداخته ایم. جایی که ویکتور اورتا دلیل تمام نبوغ و استعداد خود را داشتن استادی بنام آلفوس بالات معرفی میکند .  

قسمت چهارم : خانه تاسل به طراحی و اجرای ویکتوراورتای افسانه ای پرداخته ایم اثری که تسلط بر آن درک تمام هنرنو می باشد .اثری که در تمام منابع از مهم ترین اثر مکتب هنر نو و نخستین نقطه ظهور این مکتب یاد شده است . تحلیل نما و دکوراسیون داخلی این اثر را بصورت ویدیویی با ذکر تمام منابع الهام ببینید و از شکل گیری یک اثر بر اساس نگاه طبیعت گرایانه به عنصر آهن لذت ببرید . خانه مردم اثر بعدی ویکتور اورتا را هم برمبنای همین اندیشه و تفکر کاملا تحلیل شده است.

قسمت پنچم : چارلز رنه مکینتاش در مدرسه هنر گلاسکو تمام اندیشه و تفکر خودش را مبنی بر اصول هنرنو با جزئیات اجرا شده برروی نرده ها و بازشوهای الهام گرفته از طرح های طبیعی و گیاهی نشان داد و نام خود را در این مکتب جاودانه کرد .

قسمت ششم : تحلیل خانه سنت سیر ، گوستاو استرائن نمونه جذاب ، شگفت انگیز از هنر نو در بروکسل را با تحلیل ویدیویی تدریس کردیم . گرچه هرگز منابع ترجمه شده و بسیاری از منابع اصلی به این اثر اشاره نکردند اما همینبس که عنوان باروک هنرنو برای این اثرما را مجاب به تحلیل ویدیویی این اثر بزرگ کرد .درهمین قسمت تحلیل اثر آلفوس بالات ، ویکتور اورتا و گوستا واسترائن را با دیدگاه نظریه زیبا شناسی اسمیت به تحلیل نشستیم که تحلیلی کاملا زیبا شناسانه مبنی بر مبانی نظری و درک زیبایی شناسانه است . قرار است یاد بگیریم که نظم می تواند چنان پیچیده باشد که مارا به نهایت ظرفیت ادراکی خودمان نزدیک کند .

قسمت هفتم :  تحلیل ویدیویی ساختمان بازار بورس آمستردام به طراحی و اجرای استاد پتروس برلاخه شما را با تئوری شکل گرفته در ذهن برلاخه که پایه های فکری معماری مدرن بر آن نباشد را تحلیل کردیم و فتح سطح تخت لاخه مجوز ورود او در کنگره های سیام سبک بین الملل باعث شهرت وی در تمام اروپا شد .  

قسمت هشتم : استاد اتوواگنر ، تفکر و زبان معمارانه او مبنی بر تبدیل ارزش های ملموس به ارزش های بصری را بطور کامل با ذکر دقیق بخشی از سخنرانی هایش تدریس کرده ایم و همچنین اثر پست بانک ، طراحی ایستگاه مترو وین و کتابخانه دانشگاه اورا با توجه به تفکر و اندیشه خاص او بررسی کرده ایم .

قسمت نهم : قصر استاکلت به طراحی و اجرای جوزف هافمن به طور کام بصورت ویدیویی تحلیل کرده ایم در طراحی این قصر تفکر و عقبه ذهنی هنر نو به مفاهیم قرون وسطی و عوض شدن نگاه معماران و هنرمندان از نگاه تقلیدی به نگاه انتزاعی بمدت 25 دقیقه تحلیل شد که شامل چگونگی شکل گیری حجم برج مانند در ساختمان های کوتاه مرتبه را تدریس کردیم و هم تفکر حجم کلی ساختار بنا را این تحلیل شامل ریشه های فکری سبک هنر نورا با تحلیل 5 کلیسای قرون وسطی است .

قسمت دهم : یوزف ماریا آلبریش و برج مشهور هوخ زاتیورم ومنابع الهام او را کاملا تشریح کرده ایم و در این ویدیو تحلیل خواهید دید چگونه یک دست و طاق های زیر شیروانی سبک لومباردی رومانسک به ایده ای برای یک برج تبدیل شده است .

قسمت یازدهم : به معرفی بزرگترین معمار هنر نو یعنی آنتونی گائودی می پردازیم و زندگی معمارانه او را در 3 مرحله تحلیل و آنالیز کرده ایم :

دربخش اول : آثار او سبک مدجن ها را بطور کامل تدریس کردیم چرا که گائودی در این بخش از زندگی معمارانه اش تحت تاثیر شدید سبک مدجن ها بود خانه ویسنس در کارولاین بارسلونا چه در طراحی نما و چه در روابط فضایی به تفضیل تدریس شده است . 

بخش دوم : زندگی گائودی یعنی دوران بلوغ این هنرمند نابغه که سالهای بین 1892 تا 1914 زندگی اوست کاملا نشان از درک عمیق او از طبیعت و خداوند است چرا که خود از مفهوم (بازگشت به مبدا ) با اشکال مخروطی شکل یا برجهای سهمی شکل را معرفی می­کند و ارزیابی باشـــکوه موروفولوژی طبیعی از ویژگی های تغییر ناپذیر او می­شود.

پارک گوئل با الهام از باغ شهر ،خانه باتلو (خانه استخوانها یا خانه خمیازه) و عمارت میلا که مردم بدلیل نمای سنگینش آن لاپدرارا می خوانند بطور کامل در پلان ، روابط فضایی ،دکوراسیون داخلی و طراحی نما تدریس شده است . تمام عناصر الهام گرفته شده در این 3 اثر بمدت 45 دقیقه تحلیل شده است و به جرات میتوان گفت کامل­ترین تحلیل ویدیویی آثار گائودی هستیم که از ریشه تفکر و نگاه تا خلق آثار او را تحلیل کرده ایم.

بخش سوم قسمت یازدهم دوران سوم زندگی گائودی است که مختص به طراحی و اجرای کلیسای ساگرادا فامیلییا است حس عظمت مافوق طبیعی بودن،سپری شدن دوران گوتیک در طراحی این اثر و تحلیل سه نمای تولد،مصائب و شکوه از مجموع تمام مقالات و منابع و تحلیلهای ویدیویی خارجی است و همچنین نگاه به انجیل (از جمله انجیل یوحنا ) به ما در تحلیل دقیق این اثر کمک کرده است تا جایی که به تحلیل تعداد برجها و اشکال آنها پرداخته ایم و به جرئت میگویم کامل ترین تحلیل آثار گائودی را آماده کرده ایم (به صورت ویدیو آموزشی) و همچنین در دکوراسیون داخلی ساگرادا فامیلیا اوج الهام از طبیعت و علی الخصوص درختان منطقه بارسلونا را برای طراحی ستون­ها تحلیل کردیم و با تحلیل پلان با سیلیکایی این بنا و روابط آن آشنا شدیم.

قسمت دوازدهم : مکتب آرت دکو به طور کامل تدریس شد و در سه بخش زیر توانستیم تمام تفکر و خط طراحی معماران این مکتب را آنالیز کنیم .

1- ساختمان های کوتاه مرتبه: نوع طراحی و تفکر

2-ساختمان های بلند مرتبه: نوع طراحی و اندیشه

3-استریم لاین: استفاده از خط های جاری در طراحی

تدریس این  مکتب معماری توسط گروه معماری آرشیکام که شما را به راحتی به اولین مکتب وارد شده به ایران در معماری معاصر ایران و با تحلیل ویدیدیی 12 اثر که فقط 4 اثر آن در منابع ما ذکر شده است به تسلط کامل بر نگرش، تفکر، اصول طراحی و قواعد این مکتب می رسید. ( نوع نگاه وارطان هاوانسیان نیز تحلیل و بررسی شده است.)

قسمت سیزدهم: مکتب اکسپرسیونیسم گراها با تمام اندیشه هایشان از نظریات نیچه و تحلیل دو کتاب چنین گفت زرتشت و (زایش تراژدی) او تا تمام تفکرات و اصول فکری این مکتب را برای اولین بار به صورت ویدیویی تدریس کرده ایم. تحلیل ویدیویی نقاشی جیغ ادوارد مونک مارا به نگرش کلی این مکتب و آزادی بیان هنرمند آشنا کرد. چگونگی تبدیل ترس ؛ مرگ و عشق به یک اثر هنری را آموزش دادیم. بررسی این مکتب در موسیقی ، تئاتر و سینما مارا به درک چگونگی واکنش این مکتب و نظریات آن در تمام دنیای هنر رساند و در آخر با تحلیل اصول معماری این مکتب راه برای تحلیل موشکافانه ی تمام آثار این مکتب باز شد.

قسمت چهاردهم : اولین اثر اکسپرسیونیسمی یعنی برج انیشتین به طراحی و اجرای اریک مندلسن پرداخته ایم در تحلیل این اثر چگونگی بازی نور و سایه را یاد میگیریم و رسیدن به وحدتی تندیس وار در پلان این مجموعه را با دیاگرام فضایی آن تشریح کردیم .

قسمت پانزدهم: رودلف اشتاینر و فلسفه حکمت انسانی او ( یعنی آنتروپوسوفی) را در ساختمان های گوته آنوم 1و2 به تحلیل پرداخته ایم و تکامل نظریه او یعنی هدایت عنصر روحانی بشر به سمت عنصر روحانی کیهانی را در طراحی دو ساختمان موشکافانه تحلیل کردیم و اولا یاد گرفتیم چگونگی یک تئوری متافیزیکی را تبدیل به یک اثرفیزیکی کنیم و دوما یاد گرفتیم چگونه تمام عناصر تشکیل دهنده انسان را در یک ساختمان دو طبقه تبدیل به خط، سطح و حجم کنیم.  

قسمت شانزدهم: فردریک کیسلر بزرگ ،پیوند دهنده قرن 20 به قرن 21 را میشناسیم. تمام مصاحبه های اورا با هم تحلیل میکنیم و خواهیم دید چگونه از علامت بی نهایت برای بیان تئوری خود استفاده میکند و چگونه با الهام از تخم مرغ کف ، دیوار و سقف را به هم پیوند میزند و خانه بی انتها را تقدیم جهان میکند. بدون شک تمام نحلیل های این قسمت با استفاده از منابع خارجی و ترجمه مصاحبه های شخصی اوست .

قسمت هفدهم:  و قسمت پایانی این بسته ویدیو آموزشی تمام نگرش ، تفکر ، سفرها و اسکیس های دستی و چالش های یورن اوتزن را خواهیم دید و تبدیل ایده بادبان، صدف های دریایی و امواج اقیانوس ها را به حجم پیوند زده شده با سطح افقی قدرتمند تمدن های ازتک و مایاها را خواهیم دید و از این تحلیل 25 دقیقه ای لذت ببرید. و بر تمام آنچه در طراحی بنای اپرای سیدنی توسط اوتزن اتفاق است را یاد بگیرید.

قسمت هجدهم: مکتب فوتوریسم ها و آثار هنری انتونیو سنت الیا تحلیل ، آنالیز و بررسی شده است. بطری در فضا میشکفد اثر هنری پایه فوتوریسم ها و تاثیر پذیری میس وندروهه مورد بررسی قرار گرفته است و در آخر تاثیر اتو واگنر بزرگ بر شاگرد خود یعنی آنتونیو سنت الیا را با هم تحلیل میکنیم.

 


موفقعیت در کنکور اسکیس معماری


یک نمونه تدریس در فصل دوم


ما افتخار داریم و خداوند را سپاسگزاریم که محصول آموزشی تاریخ معماری معاصر و جهان  به تایید تمام مدیر گروههای محترم دانشکده های معماری دانشگاههای معتبر ایران رسیده است و با استقبال این عزیزان از این پکیج, ما  را مصمم تر و متعهدتر به ادامه در این مسیر زیبا کرده اند:

1-تاییدیه مدیر گروه معماری دانشکده هنرو معماری دانشگاه تهران جناب آقای دکتر محمودی

2-تاییدیه مدیر گروه معماری دانشگاه هنر تهران جناب آقای دکتر مستغنی

3-تاییدیه مدیر گروه معماری دانشکده معماری دانشگاه شهید بهشتی جناب آقای دکتر حافظی

4-تاییدیه مدیر گروه معماری دانشگاه معماری تبریز دکتر میرغلامی

5-تاییدیه دانشگاه هنر اصفهان جناب آقای دکتر کیان

و... .

 


خریداران این محصول  پشتیبانی 24 ساعته خواهند داشت.

برای تهیه این پکیج فوق العاده بر روی گزینه سبز رنگ زیر "خرید نسخه پستی" کلیک نمایید.

خرید محصول آموزش تاریخ معماری معاصر و جهان با نگاه طراحی معماری (فصل دوم)

نکته: ارسال این محصول به سراسر کشور رایگان و تمام هزینه های ارسال آن به عهده معماری Grass3d می باشد.

  • 30 مهر 1397
  • 1593
  • 0

امتیاز شما به این مطلب

تعداد امتیازها: 1

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

مطالب مرتبط

اگر میخواهید آخرین پیشنهادات ما را در ایمیل شخصی خود دریافت کنید در خبرنامه ما عضو شوید.

پشتیبانی